Κυριακή 11 Μαΐου 2008

ME TO ΔΕΞΙ

Με το δεξί άρχισαν οι παίχτες των Τουρλουμπουκίων το φετινό πρωτάθλημα επικρατώντας εύκολα της ομάδας Pitsaris F.C με 16-5. Από την αρχή φάνηκε ότι η ομάδα των Τουρλουμπουκίων θα έπαιρνε το πολυπόθητο τρίποντο καθώς προηγούνταν ήδη στο μισό του πρώτου ημιχρόνου με 4-0 με 2 γκολ του Γόρδιου, ένα του Καραντάνα και ένα του Σούτη. Το ημίχρονο έληξε με 8-1. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό με τα Τουρλουμπούκια να είναι καλύτερα σε όλους τους τομείς και να παίρνουν τη νίκη με 16-5. Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι το πρώτο γκολ της χρονιάς πέτυχε ο Καραντάνας στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης. Αξιοπερίεργο είναι το γεγονός ότι τα Τουρλουμπούκια δεν χρησιμοποίησαν τις νέες τους εμφανίσεις για λόγους τους οποίους δεν δέχτηκε η διοίκηση να διευκρινήσει. Στα αξιοσημείωτα του ματς συμπεριλαμβάνεται το γκολ του τερματοφύλακα Γούζιου καθώς ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας φοβήθηκε τον Αμπντούλ που ζητοκραύγαζε για τον αγαπημένο του και έφυγε από την εστία, αφήνοντάς την ακάλυπτη. Τα γκολ για τα Τουρλουμπούκια πέτυχαν οι: Γόρδιος(5), Σούτης(3), Κορκοτάρας(3), Λιάπης(1), Δεληγιάννης(1), Γούζιος(1), Αρβανίτης(1) και Καραντάνας(1). Απλή συμμετοχή χωρίς γκολ είχαν οι Ζάχος και Γόρδιος Χρήστος.